USPEHI NAŠIH REPREZENTANTOV

Cilj vsakega športnika je, da lahko zastopa državo na največjih svetovnih tekmovanjih. To je nepozabno doživetje in krona večletnega trdega treninga in naporov. Samo najvztrajnejšim se želja izpolni. V našem klubu imamo tudi tekmovalce, ki imajo čast in hkrati odgovornost zastopati državo v ITF Taekwon-do reprezentanci Slovenije.

V nadaljevanju so navedeni uspehi reprezentantov iz našega kluba.

Ismet IČANOVIĆ:

Svetovni prvak 2006, 2008, 2010, 2016 ter Evropski prvak 2010, 2013, 2016

  • EP 1993 (Groningen, Nizozemska): 3. mesto posamezno člani test moči

  • EP 1994 (Lublin, Poljska): 3. mesto člani borbe –80 kg, 3. mesto ekipno člani borbe in 3. mesto člani test moči

  • SP 1994 (Malezija): 5. – 8. mesto člani borbe –80 kg

  • SP 2006 (Sofija, Bolgarija): 1. mesto veterani borbe –80 kg in 3. mesto veterani forme črni pas IV. DAN

  • SP 2008 (Tashkent, Uzbekistan): 1. mesto veterani borbe –80 kg in 5.–8. mesto veterani forme črni pas V. DAN

  • EP 2009 (Zreče & Slovenske Konjice, Slovenija): 2. mesto veterani forme črni pas V. DAN, 1. mesto ekipno veterani borbe in 3. mesto ekipno veterani forme

  • EP 2010 (Barletta, Italija): 1. mesto veterani borbe –80 kg in 2. mesto veterani forme črni pas V. DAN

  • SP 2010 (Minsk, Belorusija): 1. mesto veterani borbe –80 kg in 5.–8. mesto veterani forme črni pas V. DAN

  • SP 2012 (Tallinn, Estonija): 5.–8. mesto veterani forme črni pas V. DAN, 3. mesto borbe –80 kg, 3. mesto test moči

  • EP 2013 (Bled, Slovenija): 1. mesto veterani forme črni pas V. DAN, 1. mesto veterani ekipne borbe, 2. mesto veterani borbe -80 kg

  • EP 2014 (Minsk, Belorusija): 1. mesto ekipne borbe veterani, 3. mesto veterani borbe -80 kg in ekipne forme

  • SP 2014 (Dušanbe, Tadžikistan): 1. mesto ekipne borbe veterani, 2. mesto ekipni test moči veterani, 3. mesto veterani borbe -80 kg

  • EP 2015 (Andria, Italija): 1. mesto ekipne forme, 1. mesto ekipne borbe veterani, 3. mesto veterani forme črni pas VI. dan, 3. mesto borbe veterani -80 kg

  • EP 2016 (Solun, Grčija): 1. mesto veterani forme črni pas VI. DAN, 1. mesto veterani borbe -80 kg, 2. mesto ekipne borbe veterani, 2. mesto ekipni test moči veterani

  • SP 2016 (Andria, Italija): 1. mesto veterani borbe -80 kg, 1. mesto ekipne borbe veterani, 3. mesto veterani forme črni pas VI. DAN, 3. mesto ekipne forme veterani

Tiana JANKOVIĆ:

Evropska podprvakinja 2015

  • EP 2015 (Andria, Italija): 2. mesto deklice borbe -55 kg, 5.-8. mesto forme deklice črni pas I. dan

  • EP 2016 (Solun, Grčija): 3. mesto deklice forme črni pas I. DAN, 5.-8. mesto deklice borbe +55 kg

  • SP 2016 (Andria, Italija): 5.-8. mesto mlajše mladinke borbe -58 kg

Anastasia KRIVOLAPOVA:

Evropska podprvakinja 2015

  • EP 2015 (Andria, Italija): 2. mesto starejše mladinke borbe -58 kg, 9.-16. mesto forme mladinke črni pas I. dan

Ekaterina KRIVOLAPOVA:

  • SP 2015 (Plovdiv, Bolgarija): 9.-16. mesto članice borbe -63 kg, 9.-16. mesto forme članice črni pas I. dan

Saša SIRŠE:

Svetovna in evropska podprvakinja 2013

  • EP 2008 (Poreč, Hrvaška): 3. mesto ekipne forme članice
  • EP 2009 (Slovenske Konjice & Zreče, Slovenija): 3. mesto borbe članice – 69 kg
  • EP 2010 (Barletta, Italija):  5.–8. mesto borbe članice – 69 kg
  • EP 2011 (Tallinn, Estonija): 5.-8. mesto forme članice črni pas II. DAN, 5.-8. mesto borbe članice – 69 kg
  • SP 2011 (Pyongyang, Severna Koreja): 5.-8. mesto borbe – 69 kg
  • EP 2012 (Sofija, Bolgarija): 3. mesto borbe + 75 kg, 3. mesto ekipno članice test moči
  • EP 2013 (Bled, Slovenija): 2. mesto članice borbe +75 kg, 2. mesto ekipno članice test moči
  • SP 2013 (Sofija, Bolgarija): 2. mesto članice borbe +75 kg, 4. mesto ekipno članice test moči
  • EP 2014 (Minsk, Belorusija): 3. mesto članice borbe +75 kg
  • EP 2015 (Andria, Italija): 5.-8. mesto članice borbe +75 kg
  • SP 2015 (Plovdiv, Bolgarija): 5.-8. mesto članice borbe +75 kg
  • EP 2016 (Solun, Grčija): 3. mesto članice borbe +75 kg

David TRDIN:

Evropski prvak 2015

  • EP 2014 (Minsk, Belorusija): 9.-16. mesto dečki forme rdeči pas, 4.-8. mesto dečki borbe -40 kg

  • EP 2015 (Andria, Italija): 1. mesto dečki borbe -50 kg

  • EP 2016 (Solun, Grčija): 3. mesto dečki borbe -55 kg

Urban ŽNIDARŠIČ:

  • EP 2013 (Bled, Slovenija): 3. mesto ekipne forme mladinci

Elma ROŠIĆ:

  • EP 2014 (Minsk, Belorusija): 5. -8. mesto deklice forme rdeči pas, 5. - 8. mesto deklice borbe -45 kg

Nina BINTER:

  • EP 2014 (Minsk, Belorusija): 5.-8. mesto deklice forme črni pas I. DAN, 5.-8. mesto deklice borbe -50 kg

  • EP 2015 (Andria, Italija): 9.-16. mesto mlajše mladinke borbe -58 kg

  • EP 2016 (Solun, Grčija): 5.-8. mesto mlajše mladinke borbe -64 kg

  • SP 2016 (Andria, Italija): 5.8. mesto mlajše mladinke borbe -64 kg